En Hızlı İnternet Tarayıcısı Hangisi?

En iyi tarayıcısının hangisi olduğu aslında kullanıcıların ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Kısacası bu durumda net bir cevap vermek konunun göreceli olmasından dolayı imkansızdır. Ancak çok sık kullanılan ve birçok kişinin tercih ettiği internet tarayıcıları sayılıdır ve iki elin on parmağını geçmez.

00:56:15 | 2018-08-10 | 124 görüntülenme

İnternet tarayıcılarının iyi olmasında köklü bir uygulama olması iyi olduğunu gösterir tabusu İnternet Explorer uygulamasının neredeyse hiç kullanılamaz hale gelmesiyle yıkılmıştır. Bu durumda iyi internet tarayıcılarının da belirli özellikleri olduğu söylenebilir. Piyasaya genel olarak bakıldığında Windows için en çok kullanılan tarayıcıların Google Chrome ve Firefox olduğu söylenebilir. Ancak Yandex Browser’un da piyasada hızla yer edindiğini belirtmek gerek. Bu durum iOS işletim sistemli cihazlarda Safari ve Google Chrome olarak değişmektedir. 

En iyi internet tarayıcını bilgisayarlar ve akıllı cihazlar için ayırmak da mümkün. iOS telefonlarda ve iPadlerde en çok kullanılan ve sevilen tarayıcı, sistem ile birlikte gelen Safari. Ancak kullanıcıların cihazlarına Google Chrome’u da indirdiği sıkça karşılaşılan bir durum. Android cihazlarda ise sistemle gelen internet tarayıcısı ile Chrome’un tercih edildiği biliniyor. Duruma genel olarak bakıldığında Google Chrome’un diğer tarayıcılardan bir adım önde olduğu söylenebilir.

 

Google Chrome Özellikleri

Google Chrome Özellikleri

 

Chrome ilk çıktığı zaman birçok kişi tarafından tercih edilen bir tarayıcı olmuştu ama sık sık verdiği hata mesajları ile kullanıcıların canını bir miktar sıkmış gibi görünüyor. Sade ve basit kullanımı, hızlı oluşu, download konusundaki başarısı göz ardı edilecek gibi değil. Bir tarayıcıda en çok dikkat edilmesi gereken konu güvenliktir. Chrome, sık sık yaptığı güncellemeler ile güncel tehlikelere karşı bile donanımlıdır. Tarayıcıda oturum açma özelliğinin olması yer imleri, geçmiş ve kişisel özelleştirmelerinizi diğer bilgisayarlarda da kolayca görebilmek bakımından önemli bir özelliktir. Son olarak gizli gezinti Chrome’da yer alan önemli bir özelliktir.

Mozilla Firefox Özellikleri

Mozilla Firefox Özellikleri

 

Firefox’da gizli gezinti, hız ve kolay kullanım klasik iyi özelliklerdendir. Ancak Sync’in, Firefox için çığır açıcı bir özellik olduğu söylenebilir. Sync ile telefon, tablet ve bilgisayarlardan parolalara, yer imlerine ve özellikle açık sekmelere erişmek mümkün. Bunun için cihazlarda Firefox’u eşitlemek yeterli olacaktır. Masa başında bilgisayarda açık olan sekmenizi, kanepeye geçip telefonunuzdan görebilme şansını sizlere sunan Firefox’un Windows, iOS ve Android için uygulamaları mevcuttur.

Yandex Browser Özellikleri

Yandex Browser Özellikleri

 

Windows 7 stiline benzer bir ara yüze sahip olan Yandex tarayıcı, çok kullanışlı özel araçlara sahiptir. Tarayıcının çeviri özelliğini es geçmemek gerek. Seçilen metni başarılı bir şekilde, en doğru haliyle çevirmeyi başarabilmektedir. Yandex Browser’ın farklı yeni sekme ekranı da oldukça dikkat çekici. Yandex bilgisayar, tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına tarayıcısını kullanma imkânı sunuyor. Yandex turbo hız moduyla hız konusuna bambaşka bir bakış açısı getirmiş. Ayrıca akıllı satır özelliği ile aranacak kelimeler henüz satıra yazılırken önerileri ile zaman kazandırıyor.

İyi Bir Tarayıcıda Olması Gereken Özellikler

İyi Bir Tarayıcıda Olması Gereken Özellikler

 

İyi bir tarayıcı, kullanıcıya her şeyden önce güvenlik konusunda garanti verebilmelidir. Tarayıcının kullanımı kolay olması ve açılması için tıklandığında en kısa sürede açılabilmelidir. Birçok yeni sekme açılmış olmasına rağmen hızından fazla bir şey kaybetmeden çalışmasına devam edebilmelidir ve en önemlisi bu yüke dayanamayıp aniden çökmemeli; hata mesajı sayısını en aza indirmelidir. İnternet tarayıcılarının hemen hepsinde kullanışlı eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentilerin, kullanıcının gerçekten işine yarayacak türde olması ve kolayca tarayıcıya entegre edilmesi önemlidir.

 
ETİKET :  en iyi internet tarayıcısı en hızlı internet tarayıcısı chorme güvenilir mi en çok kullanılan internet tarayıcıları en hızlı güvenilir internet programları

Tümü