Diş Beyazlatma Doğal Çözümler

Bu yöntemlerle dişlerini doğal olarak kısa sürede beyazlatır.

00:51:16 | 2018-08-10 | 133 görüntülenme

Dişlerin görüntüsü ve rengi insanın dış görünümünü etkilediği gibi psikolojisine de etki eder. Öyle ki dişlerde sararmaların meydana gelmesi, birbirinden ayrık durmaları ve benzeri olaylardan dolayı rahatsızlık duyulur. Bunun için etkili çözümlerden bahsetmek istiyoruz. Böylece bembeyaz dişlere sahip olarak hem kendinize olan güveniniz geri gelir hem de gülüşlerinizi saklamak zorunda kalmazsınız.

Dişlerin beyazlatılması denildiğinde akla ilk olarak etkin madde karbonat gelir. Tek başına kullanabileceğiniz gibi yanına ek ilaveler yaparak da karbonatı macun kıvamına getirerek kullanabilirsiniz. Fakat haftada en fazla iki üç kere yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü karbonat dişlerin aşınmasına neden olur. Bu yüzden her gün kullanmamalısınız. Ek olarak bir çay kaşığı zeytinyağı ve yarım limon sıkarak elde ettiğiniz karışımla da dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

çilek ile ilgili görsel sonucu

Çileğin içinde bulundurduğu maddeler hem dişlerinizin beyazlamasına hem de daha parlak görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Bunun için büyüklüğüne göre bir ya da iki tane çileği ezerek püre haline getirin. Ardından elde ettiğiniz karışımla dişlerinizi fırçalayın. Bunu hafta iki kez tekrarlayın 1 aya kalmadan dişlerinizin beyazladığını ve parlaklaştığını görebilirsiniz.

ada çayı ile ilgili görsel sonucu

Dişlerinizin beyazlaması için ada çayı, tarçın ve karbonat üçlüsünü iyice karıştırarak macun kıvamına getirin. Bu karışımı dişlerinizi fırçaladıktan 5 dakika sonra uygulayın. Böylelikle hem ağız kokusu problemi çekiyorsanız önüne geçersiniz hem de dişlerinizin görüntüsünü beyazlatarak çekici hale gelebilirsiniz.

Ä°lgili resim

Dişlerin beyazlaması için genellikle gliserinli macunlar tercih edilir. Gliserin, diş çürüklerinin önlenmesi, beyaz bir görüntüye kavuşulması ve ağızdaki bakterileri öldürmede birebirdir. Bunun dışında dişin dış kısmında kalan tortuların da temizlenmesini sağlayarak sağlıklı gülüşlere kavuşmanızı kolaylaştırır.

sirke tuz ile ilgili görsel sonucu

Sirke, tuz ve karbonat karışımını özellikle diş etlerinde kanama, iltihaplanma görülen kişiler uygulamalıdır. Güçlü olan bu karışım bu problemleri gidermenizi sağlarken bunun yanında dişlerinizin de beyaz görünüme kavuşmasında yardımcı olur. Bu karışımı her gün uygulamaktan kaçının. Çünkü dişleriniz yıpranır. Hafta da bir veya iki kez uygulasanız dahi aynı sonuçları elde edebilirsiniz.

muz kabuğu ile ilgili görsel sonucu

Muz kabuğu dişlerin beyazlamasında oldukça etkilidir. Normalde muzun kabuğunu çöp olarak görürüz ve afiyetle yedikten sonra bir güzel çöpe atarız. Bu yazıyı okuduktan sonra artık çöpe atmak yerine bir miktar kısmını kullanarak dişinizi kolayca beyazlatabilirsiniz. Kabuğun iç kısmını kaşık yardımıyla alarak bir kabın içinde ezerek macun kıvamına getirin. Daha sonra elde ettiğiniz karışımla dişinizi üç beş dakika fırçalayın. 10 – 15 dakika geçtikten sonra diş macunuyla tekrar fırçalama işlevini gerçekleştirin. Birkaç uygulamadan sonra dişlerinizin beyazladığını fark edeceksiniz.

Portakal kabuğu ile ilgili görsel sonucu

Portakal kabuğu ve defne yaprağı da dişlerin beyazlaması için tercih edilen yöntemler arasındadır. Rende yardımıyla portakalın kabuğunu püre şekline gelecek kıvama getirin. Ardından defne yaprağını ezerek, tabiri caizse un ufak yapın. İkisini birleştirerek tekrar karıştırın. Önceden fırçaladığınız temiz dişe uygulayın. Böylece dişlerinizde ne tortudan ne de sarılıktan eser kalır.

Dişleri beyazlatmak için yazmış olduğumuz bu yöntemleri hazırlamak oldukça kolaydır. Hepimizin evlerinde bahsettiğim maddeler vardır. Önemli olan bu karışımları hazırlayarak düzenli bir şekilde uygulamaktır. Böylece bembeyaz dişlere sahip olarak, gülüşlerinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.
ETİKET :  diş beyazlatma doğal çözüm diş beyazlatma diş nasıl beyazlatılır doğal diş beyazlatma diş beyazlatma teknikleri sağlık

Tümü