Daha uzun gözükmek için ipucu

Kısa Boylu Kadınlar için Uzun Görünecek Kıyafet İpuçları

00:44:06 | 2018-08-17 | 307 görüntülenme

Her bayan uzun bir görüntüye sahip olmak ister. Tüm mankenler uzun ve ince bir görüntüye sahiptir. Onlara bakarak boyunuzun kısalığından ve kıyafetlerin size yakışmadığından şikayetçi olabilirsiniz. Yani boyunuz kısa diye giydiğiniz kıyafetlerin yakışmadığını ve aynaya bakarken bir türlü işte bu oldu diyemiyorsanız, bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Uzun görünmek her bayanın isteğidir. Bazılarımız bu konuda fiziksel olarak şanslı iken bazılarımız maalesef şanssızdır. Fakat kısa boylu hanımlarımızın uzun görüntüye sahip olması, aslında oldukça kolaydır. Siz de bu konuda şanssız olanlardansanız, boyunuzu fiziki olarak uzatamasanız da giyiminizde bazı noktalara dikkat ederek gözleri yanıltabilirsiniz. O zaman gelin hep birlikte gözleri yanıltmaya gidelim.

Renk Cümbüşünden Uzaklaşın

Renk Cümbüşünden UzaklaşınBiliyoruz ki bayanların hepsi renkli kişiliğe sahip ve çiçek, böcek, renkli giyim onların işi. Fakat boyunuz kısa olduğunda renkli kişiliğinizi kıyafetlerinizden uzaklaştırmanızda fayda vardır. Boyu kısa olan bayanların yaptığı yanlışlardan biri kıyafetlerini çok renkli seçmektir. Renklerin yarattığı cümbüş sizi kısa gösterir. Bu yüzden kıyafetlerinizin rengini seçerken, baştan aşağıya tek renk olmanız gereklidir. Böylelikle yüksek görüntüyü sağlar ve daha uzun görünebilirsiniz.

Topuk Tıkırtısına Merhaba Deyin

Topuk Tıkırtısına Merhaba DeyinTabi ki bayanların vazgeçilmezi topuklu ayakkabılar, uzun görünmek için en başarılı yöntemdir. Çünkü göz yanılsamasından öte fiziki olarak boyunuzu uzatır. Topuklu ayakkabı giymeyi sevmeyebilirsiniz fakat uzun görünmek istiyorsanız topuklularla aranızı düzeltmek zorundasınız. İnce topuklar size çok uzak ise yardımınıza dolgu topuk ayakkabılar koşar. Ne olursa olsun ayakkabınızda topuk varsa siz daha uzunsunuzdur.

Yüksek Belli Kıyafetleri Tercih Edin

Yüksek Belli Kıyafetleri Tercih EdinSon zamanlarda düşük belli kıyafetler moda olduğu için daha çok tercih edilse de kısa boylular bu tür kıyafetlerden uzak durmalıdır. Yüksek belli pantolon, etek, şort gibi kıyafetler bacakların daha uzun görülmesini sağlar. Kısa boylu bayanlarımız yüksek belli kıyafetleri tercih ettiği sürece, uzun boy görünümlerine sahip olabilir.

Uzun Elbise Seçiminizi Doğru Yaptığınız Sürece Giymekten Korkmayın

Uzun Elbise Seçiminizi Doğru Yaptığınız Sürece Giymekten KorkmayınKısa boylu bayanların en büyük tedirginliği uzun elbiselerdir. Fakat uzun elbise seçiminde doğruyu bilirler ise uzun görüntüyü elde edebilirler. Uzun elbiselere veda etmek yerine, boylarını uzatacak sütun tarzı elbiseler seçmeleri en doğrusudur. Böylelikle elbiselere veda etmek yerine korkmadan terci edebilirler.

Bacaklarınızın Güzelliğini Saklamayın

Bacaklarınızın Güzelliğini SaklamayınBacaklarınız düzgün ve güzel ise kısa boylu etekler ya da elbiseler giymekten kaçınmayın. Seçtiğiniz ayakkabınızın da doğru olmasıyla bacak boyunuzda ki görüntüyü yanıltarak uzun gösterebilirsiniz. İster mini etek ve elbise seçin ister dizüstü seçin, her biri sizin uzun görünmeniz için uygundur.

Pantolon Seçiminize Özen Gösterin

Pantolon Seçiminize Özen GösterinGünlük ve iş hayatımızda çoğunlukla tercih ettiğimiz pantolonların model seçimi çok önemlidir. Pantolon alırken eğer doğru oranları tercih ederseniz, sizi uzun göstermekte birebir kıyafettir. Pantolon seçiminizde komple bol modelden uzun durmanızda fayda vardır. Genelde boru paça, dar paça ya da İspanyol paça pantolon seçmelisiniz.

Pantolon Boyunuzu Doğru Seçin

Pantolon Boyunuzu Doğru SeçinPantolon alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir durum ise paça boyudur. Eğer bilek üstünde biten paça boyunu tercih ederseniz, bilekleriniz kalın görünür. Bu durumda kısa ve tıknaz görüntüye sahip olmanızı sağlayabilir. Bu yüzden ayakkabı üzerinde biten pantolonlar yerine komple kaplayan modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

Kıyafetlerinizin Dar Olmasına Dikkat Edin

Kıyafetlerinizin Dar Olmasına Dikkat EdinBoyu kısa olan bayanların bol ve hacimli kıyafetler giymesi, daha şişman göstereceğinden boyları da kısa görünür. Bunun yerine vücut yapılarının el verdiği takdirde, dar kıyafetler giymek ve hatlarını ortaya çıkarmak boyların daha uzun görünmesini sağlar.

Kemer Seçiminizi İnce Yapın

Kemer Seçiminizi İnce YapınKıyafetler kadar bayanların aksesuarları da önem taşır. Bir aksesuarla bütün görünüşünüzü bir anda değiştirebilirsiniz. Kemer de bunlardan biridir. Bütün seçimlerinizi doğru yapsanız dahi seçtiğiniz bir kalın kemer bütün görünüşünüzü değiştirir ve uzun görüntünüzü alıp götürebilir. Kısa boylu bayanlarımızın tercihleri ince kemerlerden yana olmalıdır. Genelde elbise ve bluzlarınızda kemer kullanımı, boyu kısaltır. Eğer mutlaka kemer kullanmalı ise ince kemer seçimi yapmalıdır.

Çanta Seçiminizi Doğru Yapın

Çanta Seçiminizi Doğru YapınBayanların diğer önemli bir aksesuarı da yanlarından asla ayıramayacağı çantalarıdır. Büyük ölçüde hayatı kolaylaştıran çanta seçimi kısa boylu bayanlar için oldukça önemlidir. Şöyle ki hacimli ya da büyük çantalar, kısa boylu bayanlarımızı daha kısa gösterir. Bu nedenden çanta seçimi daha küçük ve kibar yapılırsa boyun uzun görünmesi sağlanabilir.

Kıyafetlerde Desen Seçiminize Önem Verin

Kıyafetlerde Desen Seçiminize Önem VerinBayanlar arasında genelde bilinen bilgilerden biri kıyafetlerde bulunan enine çizgiler, daha şişman bir görüntüyü sağlar. Bu yüzden kısa boylu hanımlarımızın seçiminde enine çizgili kıyafetler olmamalıdır. Boyuna çizgiler ise zayıf ve uzun görünmeyi sağlar. Bu yüzden desen seçimi yapılırken bu konuya dikkat edilmesi önemlidir. Aynı şekilde aşağı doğru baskılı ve küçük desenlerden oluşmuş kıyafetler de boyun uzun görünmesinde etkilidir.

Ayakkabı Modelinin Önemi

Ayakkabı Modelinin ÖnemiAyakkabıların topuklu olmasının uzun boya etkisini söyledik. Fakat ne olursa olsun topuklu bana göre değil diyorsanız, doğru ayakkabı modeliyle topuksuz ayakkabı tercihi de yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken konu sivri burun olmasıdır. Düz ayakkabılarda sivri burun boyun daha uzun görünmesini sağlar. Aynı zamanda bileği saran kayışlardan da uzak durulmalıdır. Bunlarda boyun kısa görünmesini sağlayan modellerdendir.
ETİKET :  uzun elbise ipucu sağlık

Tümü